Poradna

-
Obec má zájem nechat si přezkumy hospodaření obce vykonávat akreditovaným auditorem. Je nutné ho nechat schválit zastupitelstvem obce?
 
Musí obec v případě bezúplatného převodu pozemku (pronájmu) od pozemkového fondu ČR na obec zveřejňovat záměr dle § 39 zákona o obcích?
 
-
 
 
 

Bezplatná právní poradna: Informování občanů

Jak rozumět „projednání určité záležitosti v oblasti samostatné působnosti radou nebo zastupitel-stvem obce“ podle § 16, odst. 2, písm. f) zákona o obcích?

Zákon termín „projednání“ v daném kontextu nijak nedefinuje. V každém případě by daná věc měla být zařazena na program jednání zastupitelstva nebo rady obce, aby o ní mohlo být diskutováno a aby se k ní, v případě zasedání zastupitelstva, mohli občané obce vyjadřovat. Zda bude ve věci přijato usnesení, bude záležet na povaze záležitosti a místních zvyklostech. Zákon přitom nestanoví, zda a jakým způsobem informovat žadatele o vyřízení jeho žádosti. Vzhledem k principu dobré správy však bude vhodné jej o projednání jeho požadavku zpravit.

 

Pro lektory

 

Kalendář akcí SMO ČR

-
19. března 2019 09:00-14:00

51. Den malých obcí

Olomouc
19. března 2019 09:00-13:00

Již 15 let v Evropské unii – Proč být v EU – Budoucnost EU

Ostrava
20. - 22. března 2019

Seminář "Jarní Škola Zdravých měst"

Liberec
21. března 2019 09:00-14:00

Krajské setkání v Pardubickém kraji

Congress Centre Pardubice, Masarykovo nám. 2799, Pardubice
 
26. března 2019 09:00-14:00

Krajské setkání v Moravskoslezském kraji

Clarion Congress Hotel Ostrava, Zkrácená 2703, Ostrava
 
 
-
 

Kontakty SMO ČR

-

Svaz měst a obcí ČR
5. května 1640/65
140 00 Praha 4
projekteso@smocr.cz
 

Hlavní projektový manažer
Ing. Jan Slanec
tel.: 734 316 478 
slanec@smocr.cz

Vedoucí expert procesů ve vzdělávání
Mgr. Jan Mareš
tel.: 730 894 888
mares@smocr.cz

 

Kontakty na další členy realizační týmu

ZDE

 

-
Copyright © 2019 Svaz měst a obcí ČR Realizace SEAL, s.r.o.